Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Verksamheten kommer att bedriva måleri- och tapetseringstjänster samt golvslipning och enklare snickeriuppdrag.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 525 | 1 359 | 1 399 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 351 | 202 | 523 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 348 | 202 | 523 |
| Årets resultat (tkr) | 275 | 159 | 316 |
| Summa tillgångar (tkr) | 804 | 735 | 688 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 1 525 | 1 359 | 1 399 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 351 | 202 | 523 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 348 | 202 | 523 |
| Årets resultat (tkr) | 275 | 159 | 316 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 51 | 68 | |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 804 | 684 | 620 |
| Tillgångar (tkr) | 804 | 735 | 688 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 475 | 350 | 341 |
| Obeskattade reserver (tkr) | 125 | 125 | 125 |
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 2 | 1 | |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 203 | 258 | 222 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 804 | 735 | 688 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) | 150 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 23.0% | 14.9% | 37.4% |
| Soliditet | 70.3% | 59.9% | 62.6% |
| Kassalikviditet | 396.1% | 265.1% | 279.3% |
Verksamheten kommer att bedriva måleri- och tapetseringstjänster samt golvslipning och enklare snickeriuppdrag.